Info

Předvánoční čekání na Ježíška

Předvánoční čekání na Ježíška si žáci naší školy zpestřili různými aktivitami. Nezapomněli při tom na zvířátka v lese, které nakrmili dobrotami, které si přinesli z domova. Takže zvířátka v lese dostala pečivo, jablíčka, mrkev, salát a další pamlsky. Druhá a třetí třída napekla krásné perníčky, které pak děti i krásně ozdobily. Každá třída měla svou vlastní výzdobu a stromeček. Odborná porota pak vyhodnotila počin dětí a za první stupeň vyhrála 2. a 3.třída a za druhý stupeň zvítězila třída devátá. Poslední den školy před vánočními prázdninami uspořádaly děti vánoční představení. První třída vystoupila s pásmem básniček, které byly dramaticky ztvárněné. Hudební představení, které předvedla druhá a třetí třída, bylo doprovázeno hudebními nástroji a zpěvem. Samostatně zahrál na kytaru Jan Štork a na flétnu Kateřina Duháňová. Čtvrtá a pátá třída si připravila povídání o vánočních zvycích a hádanky. Všechny děti a pozvaní z řad dospělých si to velmi užili. Vyšší ročníky pořádaly své besídky. Šlo se do lesa nakrmit zvířátka, kde si mohli žáci odlít zvířecí stopu. Připomněly se staré zvyky jako je odlévání olova či pouštění lodiček. Jako sladkou tečku si všichni připravili vlastní cukroví, které chutnalo báječně. Byla to pravá vánoční atmosféra s vůní jehličí a vánočního cukroví a věřím, že čekání na Ježíška se vyplatilo…..

Žáci

Kroužky

Třídy

Let provozu

Kontakt

Adresa: Náměstí Jana Švermy 445, Kovářská 431 86 

Telefon:  739 034 207

Email: zs@kovarska.cz

Otevřeno: 8:00 – 15:00