Školní jídelna při ZŠ Kovářská se nachází v přízemí budovy školy.
Ve školní jídelně se stravují žáci a zaměstnanci školy. Do školní jídelny docházejí pro obědy i cizí strávníci, kteří si oběd odnášejí v jídlonosičích.
Ze školní kuchyně se dále odváží strava v termoboxech do Mateřské školy, kde se stravují děti docházející do MŠ a zaměstnanci MŠ.
S výzdobou prostor školní jídelny pomáhají žáci školy pod vedením pí. Cmuntové.

Jídelní lístek se sestavuje dle vydaných nutričních doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR. Toto doporučení navazuje na spotřební koš (výživové normy pro školní stravování), který musí každá školní jídelna plnit podle vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování. Ve spotřebním koši se sleduje spotřeba masa, ryb, mléka tekutého, mléčných výrobků, tuků, cukru, zeleniny, ovoce, brambor, luštěnin a rostlinného masa. Spotřeba těchto potravin musí odpovídat měsíčnímu průměru dle vyhlášky.

Každý strávník musí vždy na začátku školního roku vyplnit přihlášku ke stravování a ukončení stravování oznámit písemně vedoucí školní jídelny.

Přihláška ke stravování ZŠ    Přihláška ke stravování MŠ

Výdej obědů probíhá:

výdej pro zřizovatel a důchodce školy    od 10:45 – 11:15 hod
výdej do jídlonosičů od 10:30 – 11:15 hod
výdej pro žáky a zaměstnance školy od 11:15 – 14:10 hod

Školní jídelna zabezpečuje stravování pro žáky pouze v době pobytu ve škole. Za pobyt ve škole se považuje i první den nemoci žáka a rodič si může stravu odnést v jídlonosiči. Při další nepřítomnosti tento nárok zaniká a je bezpodmínečně nutné oběd odhlásit.

Odhlásit oběd lze nejlépe den předem nebo ráno do 7:30.

Kontakt na školní jídelnu:  474 396 162,  739 034 207 (stačí poslat sms)

Ceny obědů

Mateřská škola: (strávníci do 6 let a 7 – 10 let)

přesnídávka 10,- Kč