Základní škola sgt. J. C. Kluttze a Mateřská škola Kovářská

Aktuality:

Zápis do první třídy

Letošní zápis jsme si pro budoucí prvňáčky připravili interaktivní trasou, ve které naši budoucí školáci plnili různorodé úkoly. Se zadanými úkoly se poprali velmi dobře, na zápis byly děti připravené a nutno dodat, že i z usměvavých tváří bylo vidět, že jsme si to všichni moc užili. Pro zákonné zástupce jsme si připravili trochu nostalgie ve formě historických slabikářů. Ve školním roce 2024/2025 přivítáme 2. září 15 prvňáčků.

Pracovní činnosti

Dnes si chlapci ze šesté a sedmé třídy připravili vajíčkovou pomazánku, všem nám moc chutnala.

Sportovní odpoledne

Páteční odpoledne strávili naši žáci se studenty z oblasti Annabergu a Marienbergu, kteří přijeli do Kovářské na poznávací pobyt. Ubytovaní byli v prostorách Krušnohorského Poutníka. Společně jsme podnikli turnaj ve florbalu, košíkové, kuželkách a také fotbalový zápas na hřišti. Myslím, že česko-německé sportovní odpoledne se vyvedlo a i přes rozdílné jazyky, jsme si navzájem rozuměli a krásně si zasportovali. Děkujeme všem dětem a dospělým, kteří se na akci podíleli.

Osmá třída si procvičila anglická slovíčka a konverzaci v kuchyňce a uvařila další jídlo a to tortilly s fazolemi, vajíčky a sýrem. Všem chutnalo!

Velikonoční malování

Na velikonoční výstavě, kterou jsme se žáky navštívili, si mohli všichni nazdobit krásnou kraslici.

Zřizovatel:

Elektronická žákovská knížka: