Aktuality ŠD:

ÚNOR

Ani v tomto měsíci jsme nezaháleli

Opičí dráhu si žáci sami vytvořili, dohodli pravidla a všechny nakonec pobavila.

Nezapomínáme na tradice…

Masopust jsme si připomněli výrobou šaška.

Vítali jsme nové občánky…

Pásmo básniček přednesly Erika Bradáčová, Ivetka Meierová, Kačenka Vyletová, Violka Klement a Baruška Benešová.

LEDEN

Také dětem ve školní družině Ježíšek nadělil. Starou kuchyňku vyměnil za nový model. Děvčata z druhého oddělení toho využila k otevření Restarurace „U hvězdy“ Vytvořila si bohatý jídelní lístek. Hladoví hosté jsou hbitě obslouženi.

Stará kuchyňka sloužila dlouho…

Ve školní družině si hrajeme, ale děvčata ze třetí  třídy už zastanou i praktické činnosti. Jednou z nich je přišití poutek k ručníkům. Děkujeme Terezce Markové a Emmičce Šolcové.

   Opět jsme se vydali na putování s kamínky. Tentokrát byla naše cesta krátká. U kostela Archanděla Michaela jsme si připomněli komu je zasvěcen. Řekli jsme si něco málo o jeho historii a důvodu, proč se stavěly mariánské sloupy.

PROSINEC

Začátkem měsíce nám pan Beneš přinesl borovicové šišky, ze kterých jsme si vyrobili stromek. Ten posloužil jako dekorace na vánoční posezení.

Cukroví, perníčky paní asistentky Bradáčové, koledy, povídání si o vánočních zvycích a zážitcích – posezení se líbilo.

Během měsíce si děti vyráběly Betlémky, do kterých si umístily vatové ovečky. Některé Betlémky posloužily na výzdobu ve školní družině.

Když jsme se nevěnovali vánočnímu tvoření, stavěli jsme si ZOO .

Zatoulala se nám tam i pravěká zvířata, ale v naší družině je možné úplně všechno…

Našla se chvilka i na bubnování.

Sebík se opravdu snažil.

LISTOPADOVÉ KAMÍNKOVÉ PUTOVÁNÍ

Využili jsme hezkého počasí a opět se vydali poznat další zajímavé místo v naší obci.

Tentokrát jsme došli k závodu Elektropřístroj. Terezka Marková si pro ostatní připravila krátké povídání o jeho zakladateli a informace o současné výrobě.

Před odchodem zde opět někteří z nás nechali své kamínky.

Druhý den jsme si ve školní družině zopakovali, co si pamatujeme z předešlého dne. Na interaktivní tabuli prohlédli dobové fotografie z továrny a Kallovy vily.

Na závěr jsme si namalovali rybičky.

NEZAHÁLELI JSME A OPĚT VYRÁBĚLI A KRESLILI

Kaštanová miminka

Portréty spolužáků

ADVENTNÍ KALENDÁŘE

Koncem měsíce jsme se začali věnovat adventní výzdobě. Na chodbu se nám nastěhovali skřítci a domů jsme si odnesli adventní kalendáře.

MUFINKOVÉ ODPOLEDNE

Mufiny připravené Terezkou Markovou a její maminkou všem chutnaly. Moc za ně děkujeme. Pomyslnou kouzelnickou hůlkou jsme se mohli proměnit v pohádkovou postavu.

KAMÍNKOVÉ PUTOVÁNÍ

Naše první cesta vedla k Muzeu letecké bitvy nad Krušnohořím. Někteří z nás si s sebou vzali své namalované kamínky. Před muzeem jsme si prohlédli vývěsní tabuli a vysvětlili si proč je napsána ve třech jazycích. Zopakovali jsme si proč tu muzeum máme, co se v něm nachází, jak se v muzeu chováme . Na závěr jsme umístili kamínky. Někteří z nás si naplánovali , že se do muzea půjdou podívat s rodiči.

MUFINKOVÉ POSEZENÍ

31.10. jsme po halloweenském dopoledni ve škole poseděli u nazdobeného stolu se svíčkou a pohoštěním. Představovali jsme si, že máme kouzelnou hůlku, kterou se můžeme stát kým nebo čím chceme. U našeho čarování jsme se pobavili, zasmáli a pohostili dýňovými mufinkami, které pro nás upekly Terezka Marková a její maminka. Moc jim za to děkujeme.

Odpoledne se nám moc líbilo a těšíme se na prosincové, tentokrát perníčkové posezení.

Říjen

Vyrobili jsme si jednu nenasytnou kočičku…

Kostky jsou stále oblíbené

Stejně jako hra s obručí

Strašáci budou strašit doma…

Zahajujeme nový školní rok

Letošní rok jsme nazvali „Kamínkové putování“
Každý z nás si kamínek namaluje a společně jej odneseme na dané místo. S příjemnou procházkou se vždy dozvíme něco nového o Kovářské a jejím okolí.
Cestou si zazpíváme a v přírodě si zahrajeme i nějaké hry

.