Aktuality ŠD:

KVĚTEN

Tento měsíc byl věnován vlastní tvorbě.

Měli jsme v družině odborníky v mnoha profesích.

MOTALINKY

ŠVADLENKY

VÝTVARNÍCI

HUDEBNÍCI

STAVITELÉ


RELAXOVALI JSME NA VYCHÁZCE

A NĚKDY JSME JEN TAK ODPOČÍVALI

DUBEN – POKRAČOVÁNÍ

AKCE SčVK

Skupina Severočeská voda (SčVK) nabídla školním družinám soutěž “PTAČÍ PITNÝ REŽIM” . Úkolem dětí ve školní družině bylo po registraci vyrobit pítko, umístit jej do areálu školy , složit básničku a poslat foto pítka . Vzhledem k nízkému věku našich přihlášených, jsme využili možnost pomoci dospělého. Naše pítko je zatím provizorně zavěšeno pod vchodem do školní družiny. Časem bude přemístěno na vhodnější místo.

Protože jsme malí, tak jsme pítka alespoň nakreslili. Přitom jsme si povídali o důležitosti vody pro lidi, zvířata a přírodu.

Žáci z druhého oddělení si zahráli na básníky. Vymysleli dvě básničky

Ptáčkům dáme zrní, vodu

neudělaj žádnou škodu.

Dáme pítko, vodu hned,

odmění nás ptačí zpěv.

Má-li ptáček z čeho pít, bude jeho píseň znít.

Ptačí píseň milujeme, ptáčkům vodu nalijeme.

ZÁPIS

Pro budoucí spolužáky jsme vyrobili dárečky – Smajlíkové zápichy

ČARODĚJNICE

Těšili jsme se na Čarodějnice a proto jsme jim nakreslili chaloupky

Ve čtvrtek 28.4.jsme si udělali Čarodějnické odpoledne. Nejdříve se všechny přítomné čarodějnice a čarodějové představili porotě ( Stütz Matěj, Štolc Ondřej, Langer Tobiáš, Zdiarský Pavel). Proběhlo vyhlášení vítězné čarodějnice . Nejvyšší počet bodů měly shodně Baruška Benešová a Janička Marková. Focení na schodišti školy ozdobené čarodějnickými klobouky (práce 6.a7.třídy) a netopýry (práce 8. a 9.třídy) jsme nakonec zvládli také.

Barunka
Maty
Emička
Janička
Klaudie
Nelinka
Terezka

Porota hodnotila svědomitě…

Matěj ,Ondra

MALÁ VÝTVARNICE

Někdy se něco opravdu povede. Třeba jako Emičce Valešové při práci s modelínou.

Duben

Z naklíčených semínek a dalších dekorací jsme vytvořili jarní květináče.

Také zajíčci patří k velikonoční tradici

BŘEZEN

Práci v tomto měsíci zahájili žáci 1.oddělení výrobou kytičkového obrázku. Kočičí obrázek vyrobili žáci 2.oddělení. Věříme, že se dárečky ke svátku žen líbily.

O Masopustní hostinu se nám postaraly paní kuchařky. Vdolky nám moc chutnaly. Děkujeme !!!

Nástěnku jsme vytvořili společně. Děvčata si vybarvila jarní kabelku a kluci navrhli tílko. Ptáčky z kartonu a vlny nebylo těžké vyrobit. Brzy se rozletí do světa.

Na velikonoční svátky se svědomitě připravujeme. Osení jsme zasadili a teď vyhlížíme první posly.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme paní Lence Pasevové za sponzorský dar. Televize nám poslouží nejen jako zdroj informací, ale i zábavy. Rádi u ní tančíme. A v poslední době jsme se například seznámili s novou technikou zdobení kraslic.

Únor ve školní družině

Počátkem února jsme reagovali na výzvu J. Stracha a paní Miladě jsme poslali přáníčka k jejím úctyhodným 99. narozeninám. Protože je tento měsíc ve znamení masopustů, karnevalů a různých maškarních rejů, vyrobili si žáci druhého oddělení papírové masky . Žáci prvního oddělení se pustili do výroby srdíčkového závěsu. Interaktivní tabuli využíváme nejen k odpočinkové činnosti, ale vyzkoušet si můžeme malování nebo nebo on line logické hry.

Lednové aktivity

Po vánočních prázdninách jsme začali číst na pokračování Příhody včelích medvídků. V rámci výtvarné činnosti jsme si udělali ilustraci k této knize. Také jsme vytvořili tučňákovou nástěnku do chodby. V rámci přípravy na vyučování jsme si hráli s geometrickými tvary ,které nám oživily malé postavičky. Florbalovým zápasem jsme protáhli těla. Mladší spolužáci skvěle fandili.