Naše škola, a to 2. až 9.třída, vyrazila na exkurzi do Techmanie. Tuto akci pro děti pomohl zorganizovat Městys Kovářská, který dětem zaplatil dva autobusy. Děti si užily interaktivní zábavu plnou poznávání, objevování a experimentování. Prozkoumávaly na interaktivních exponátech herní formou různé matematické a fyzikální principy a přírodní zákonitosti. Zjistily, že věda a technika nás obklopují na každém kroku, že fyzika a matematika jsou skryté v obyčejných věcech, se kterými se denně potkávají. Mohly experimentovat se zvukem, barvami, se světlem i stíny. Hrály si a objevovaly. Nakonec jsme navštívili 3D planetárium, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a projekce Science On a Sphere, jenž využívá profesionální snímky amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru. Myslím, že tento den byl velice zajímavý a těšíme se na další podobné exkurze.