4., 5., 6., 7., 8. a 9. třída se připojily k mezinárodní akci Amnesty International – Maraton psaní dopisů. Cílem akce je podpořit několik vybraných, nespravedlivě vězněných lidí z různých států. Děje se tak prostřednictvím dopisů, které jsou zasílány prezidentům, ministrům, prokurátorům, vládám dané země a pomocí nich se vyjadřuje solidarita a podpora, jak nespravedlivě uvězněným lidem, tak jejich rodinám, které většinou s nimi nemají žádný kontakt a někdy ani neví, jestli jsou jejich blízcí vůbec ještě naživu. V předloňském roce se na základě této celosvětové kampaně podařilo osvobodit 40% uvězněných.

Psaní dopisů je samozřejmě dobrovolné. Ale v každé třídě se našly děti, které nezůstaly k příběhům lidí, na nichž je pácháno bezpráví, lhostejné a hned se daly do sepisování dopisů. Někteří žáci jich napsali i více. Ve všech třídách jsme debatovali o lidských právech a to nejen při sepisování dopisů, ale i v průběhu dalších vyučovacích hodin. Téma žáky opravdu hodně zaujalo. A já jsem na ně všechny moc pyšná.

Koordinátor Maratonu psaní dopisů pro naši školu – Lenka Doležalová